LKS POGOŃ STRZEGOWA - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

JUBILEUSZ X- LECIA !

• autor: martinlasko, 2010-06-16 19:17

W dniu dzisiejszym nasz klub obchodzi dziesiątą rocznicę istnienia. 16 czerwca 2000 roku został utworzony statut klubu co zapoczątkowało reaktywację piłki nożnej w Strzegowie. Impulsem do założenia klubu było wygranie Turnieju o puchar Burmistrza Wolbromia.

Początki były trudne. We wsi nie było boiska, a rozpoczęta jego budowa była prowadzona bez porozumienia z sąsiadem terenu z którym graniczyło  i trafiła na jego zdecydowany opór, co skutecznie storpedowało całą inwestycję.  W związku z tym drużyna grała na boisku w Domaniewicach. Od niedawna udało się zakupić teren pod przyszłe boisko jednak prace budowlane idą w ślamazarnym tempie.

W rozgrywkach B-klasy radziliśmy sobie z różnym skutkiem. Udane były 2  sezony, w których zajęliśmy odpowiednio 4 i 3 miejsce.  Zdobycie miejsca na podium B-klasy umożliwiło nam występ w barażach o A-klasę z Jutrzenką Ostrężnica (2:2, 0:2) które w dramatycznych okolicznościach pechowo przegraliśmy.

Później było już coraz gorzej, krótkotrwały mariaż z Legionem Bydlin miał uratować klub od zapaści ale jedynie przedłużył agonię. Punktem kulminacyjnym było wiosenne wycofanie drużyny z rozgrywek.

W takim to oto nieciekawym momencie przyszło nam świętować (?) jubileusz dziesięciolecia.

Niestety, widoki na przyszłość rysują się w czarnych barwach, ponieważ widać brak jakiegokolwiek zainteresowania zarówno ze strony działaczy jak i piłkarzy.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

OSTRĘŻNICA 2008
Ładowanie...

JAK WYPADNIEMY W NOWYM SEZONIE?

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Błysk Zederman 0:10 Jura Łobzów
Leśnik Gorenice 2:1 Skok Lgota Wolbromska